image
image

Hikayemiz

Matematik Hocam; öğrencilerin öğrenme becerileri ile okullarda uygulanan müfredat arasındaki kopukluğu gözlemleyen, aynı zamanda öğrencilerin hem okullarında hem de gerçek hayatta başarıya ulaşması için sağlam matematik alt yapısına ihtiyaç duyulduğunun bilincinde olan, alanında yetkin ve prestijli kurumlarda görev yapmış eğitmen kadrosu tarafından mathLabs çatısı altında kurulmuştur.


Neden böyle bir topluluğa ihtiyaç duyuldu?

OECD tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) verilerine göre Türkiye matematik okur yazarlık alanında 79 ülke arasında 42. sırada yer alıyor. Her yıl açıklanan YKS sonuçları sonrası binlerce öğrencinin sıfır puanla döndüğü haberleri bu araştırma sonucunu teyit eder nitelikte.

Bu veriler başta matematik ve fen bilimleri olmak üzere müfredat ve eğitim sistemimize iyileştirici çözümler getirilmesi gerektiğini gösteriyor. Dönem dönem değişen eğitim modelleri ve sınav sistemleri ile bu çabaların yetersiz kaldığına üzülerek şahitlik ediyoruz.

Ebeveynler de bu durumun farkında olarak çocuklarına en iyi eğitimi aldırabilmek adına başarı gösteren devlet okulları, özel okullar ve kolejlerin yanında okulu destekleyici nitelikte bire bir veya online dersler ile çeşitli eğitim setleri gibi yardımcı seçeneklere yöneliyor.

Okul eğitiminin yanı sıra destekleyici birçok seçenek arasında kaybolan öğrenci; yetersiz analiz ve kişiye özel olmayan eğitim metotlarıyla matematikten hızla uzaklaşıyor. Öğrencinin “istiyorum ama yapamıyorum” ön yargısı, uygulanan yanlış metotlarla yerini “istemiyorum” olgusuna bırakabiliyor.

Matematik Hocam, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza matematikte başarılı olma becerileri kazandırmak, potansiyellerini ortaya çıkarmak ve bu alanda onlara özgüven kazandırmak amacıyla kurumsal bir yapıda yayın hayatına başladı.

Türkiye’nin seçkin eğitim kurumları ve M.E.B tarafından belirlenen proje okullarında görev yapmış deneyimli eğitmen kadrosuna sahip olan markamız, aynı zamanda çevrimiçi eğitim konusunda da uzman isimlerden oluşuyor.

Sizler de zaman kaybetmeden bu toplulukta yerinizi alarak çocuklarınıza sayısal yetkinlikler kazandırın ve geleceğin mesleklerine sahip olmaları yolunda onlara ömür boyu değer katacak bir miras bırakın.

Seçkin Eğitmen Kadrosu
Gelişmiş Derin ve Dinamik Analiz
Kişiye Özel Eğitim Planı
Gelişmiş Raporlama ve Ödev Takibi
Bireysel Eğitim Koçluğu
MATEMATİK HOCAM KİMDİR?

Bizi tanımak için küçük bir tura çıkmaya ne dersiniz?

image

Deneyimli temsilcilerimizden bilgi alın.